ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند

ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند 

برگرفته از درس ها و عبرت های تاریخ اسلام می باشد و گویای این نکته ی ظریف است که ما با بصیرت و هوشیاری و با موقعیت شناسی و ولایت مداری، فریب نیرنگ بازان و حقه بازان زمانه ی خود را نخواهیم خورد و دست از ولی خود بر نخواهیم داشت.

امّا نکته اصلی و اساسی در این جاست که حوادث اخیر در انتخابات دهمین دوره ی ریاست جمهوری اسلامی ایران و پس از آن، نشان داد که این شعار انقلابی در برخی از افراد تبدیل به شعور نشده و خصوصاً برخی از خواص در امتحان بزرگی که انتخابات پیش روی آنها گذاشت، نمره ی قابل قبولی کسب نکردند و به فرموده ی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مردود شدند.

در این رابطه ولی امر مسلمین جهان حضرت ایت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) می فرمایند:

« امتحان هایی هم در این انتخابات پیش آمد، یک امتحان آحاد مردم بود، به نظر من مردم در این امتحان برنده شدند، نمره ی قبولی گرفتند، حضور عظیم مردم، یک امتحان عظیمی بود که آنها را سرافراز کرد، بسیاری از آحاد مردم، از جریان های سیاسی، طبق وظیفه شان عمل کردند بعضی از خواص هم البته مردود شدند و این انتخابات بعضی ها را مردود کرد. برخی از جوانان ما که با صداقت، با سلامت وارد میدان وظیفه می شوند، به رغم هوشیاری هایشان، در مواردی اشتباه کردند، بسیاری از جوانان این کشور هم با همان ایمان، با همان صداقت، حرکت درستی کردند».

اکنون سؤال اینجاست که چرا عده ای دچار فریب شدند و گول عده ای فاسد، منحرف، ریاکار، سودجو و زیاده خواه که خود را صاحب و مالک انقلاب و مردم می دانند را خوردند. کسانی که مردم را با شعارهای به ظاهر انقلابی به سطح خیابان ها کشاندند تا اموال و نوامیس ملت را به آتش بکشند و نام آن را دفاع از حقوق ملت بگذارند.و به خیال خام خود بتوانند انقلاب اسلامی و نظام ولایی را در یک همسویی با بیگانگان و استکبار جهانی به زانو درآورند.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این رابطه می فرمایند:

«این ملت، ملت با ایمانی است، ملت هوشیاری است، ملت با استعدادی است. با مسجد ضرار نمی شود این ملت را شکست داد ما در تاریخ خودمان نمونه هایی از این داریم: والذین اتخذوا مسجداً ضراراً و کفراً تفریقاً بین المؤمنین و ارصاداً لمن حارب الله و رسوله(توبه 107) با تقلید از رهبر عزیز و عظیم الشأن انقلاب، امام بزرگوار ما، که از دل، از جان، با همه ی وجود غرق در قرآن بود، نمی شود این مردم را فریب داد. این مردم دلشان به ایمان روشن است، این مردم آگاهند، جوان های ما آگاهند».

و در فراز دیگری می فرمایند:

«خیال نکنند انقلاب اسلامی و نظام اسلامی را با این جور کارها ی پیش پا افتاده می توان به زانو درآورد. نظام اسلامی زنده است. خیال نکنند با یک تقلید مخلوط از حضور عظیم مردمی در انقلاب سال 1357، یک کاریکاتور از آن انقلاب، می توانند به عظمت انقلاب و نظام ضربه بزنند. این تجربه برای دشمن باید پیش آمده باشد، اشتباه نکنند نظام اسلامی با این حرف ها شکست نخواهد خورد».

بنابراین علت فریب عده ی قلیلی از افراد در امتحان بزرگ انتخابات؛ ناآگاهی آنان و نهادینه نشدن شعار انقلابی «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» در آنها و تبدیل نشدن این شعار به شعور در آنان بود.

پس مراقب باشیم تا فریب دشمن را نخوریم، چون دشمن همیشه در کمین ماست. و با توجه به توصیه ی مولا علی(علیه السلام) که فرمود: «و من نام لم ینم عنه کسی که می خوابد، بداند که دشمن او بیدار است» در عرصه ی زندگی سیاسی دچار خواب نشویم، در پشت سنگرها خوابمان نبرد، اگر ما خوابمان ببرد، باید بدانیم که دشمن ممکن است بیدار باشد.

امام صادق علیه السلام می فرمایند: «اگر کسی به زمان خودش (مسائل و حوادث پیرامون خود) عالم و آشنا باشد، فتنه ها و حوادث روزگار بر او هجوم نخواهند آورد و بر او غلبه پیدا نخواهند کرد».

ملتی که از سرگذشت پیشینیان خود، درس و عبرت گرفته باشد خطاهای گذشتگان را مرتکب نخواهد شد.

مقام معظم رهبری: حضور عظیم مردم، یک امتحان عظیمی بود که آنها را سرافراز کرد، بسیاری از آحاد مردم، از جریان های سیاسی، طبق وظیفه شان عمل کردند بعضی از خواص هم البته مردود شدند و این انتخابات بعضی ها را مردود کرد.

/ 0 نظر / 21 بازدید